top of page
altanbalportre copy.jpg

Merhaba!

"20 yılı aşan fotoğrafçılık tecrübelerimin ışığında gerçekleştirdiğim atölye ve seminerlerde, onlarca fotoğraf meraklısına rehberlik etme şansı buldum. Editörlüğünü/küratörlüğünü yaptığım fotoğraf grupları fotoğraf sergileri ve gösterileri gerçekleştirdiler, fotoğraf albümleri yayınladılar.  
Sıradan fotoğraflar çekmek yerine, akılda kalıcı, etkileyici, sadece "gösteren" değil , aynı zamanda güçlü öyküler anlatan fotoğraf projeleri ortaya çıkarmak için atölye/seminerlerime katılabilirsiniz."

  • Instagram

Fotoğrafla Anlamak, Fotoğrafla Anlatmak  
Belgesel Fotoğraf Atölyesi

Her fotoğraf doğası gereği “gösterir. Göstermek sıradan fotoğrafların sahip olduğu tek özelliktir.  Etkili fotoğraflar ise göstermekle kalmaz aynı zamanda “anlatır." Hem düşündüklerimizi fotoğrafla anlatmak hem de fotoğrafçının onlarca seçiminden oluşan bir fotoğrafı tam olarak anlayabilmek için fotoğrafa dilinin gramerini

bilmek gerekir.

Atölye süresince,  gördüğümüzü fotoğrafça anlatmanın yöntemlerinden başlayarak, örnekler ve ödevlerle fotoğrafçıyı görüntü yakalayan bir avcıdan, hikayeler paylaşan  bir anlatıya çevireceğiz. 

Atölye programı hakkında ayrıntılı bilgi için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Fotoğraf Seçmek Semineri

Fotoğraf makinelerimizin dijitale dönüşmesinin fotoğraf hayatımıza getirdiği yeniliklerden biri de e neredeyse sınırsız sayıda fotoğraf çekebilme özgürlüğü oldu. Önemli, önemsiz her konuda onlarca, yüzlerce fotoğraf çekebiliyoruz artık. Çekiyoruz ama o kadar fotoğraf arasından en güçlüsünü, en etkilesini seçmek hiç kolay değil. Çektiklerimiz arasından doğru fotoğrafı seçemezsek, seyirciyi etkilememiz mümkün olmaz. 

Fotoğraf Seçmek Semineri'nde biçim ve içerik başlıklarından yola çıkarak, onlarca fotoğraf arasından doğru fotoğrafı seçmek için bir yöntem üzerine çalışacağız.  Çektiğiniz fotoğraflardan en güçlüsünü beraber seçeceğiz. 

 

Seminer programı hakkında ayrıntılı bilgi için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

İletişim

Atölyeler Hakkında Bilgi Almak İçin

  • Instagram

Mesajınız gönderilmiştir. Teşekkürler!

bottom of page